تبلیغات
صنعت چوب - كابینت آشپز خانه
صنعت چوب
تجربه دیروز ، دانش امروز،توسعه فردا

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

كابینت آشپز خانه

آَشپز خانه یكی از استراتژیك ترین جاهای خانه به شمار میرود

انتخاب كابینت خوب برای آشپزخانه جدید یا آشپزخانه بازسازی شده شما كار ساده ای نیست و انتخاب های زیادی در پیش رویتان قرار دارد. جالب است بدانید كه كابینت ها چیزی در حدود 70% از كل هزینه آشپزخانه ها را در بر می گیرند.
وسازی و تغییر دكوراسیون آشپزخانه یكی از پر دردسرترین و در عین حال جالب ترین كارهایی است كه ممكن است صاحبان خانه و آپارتمان بدان بپردازند.
بنظر می رسد انواع و اقسام گزینه های انتخابی ، بی پایان باشند ، ولی باید دقت داشت كه با توجه به شكل آشپزخانه و بودجه ی صاحبخانه ، تعداد زیادی از گزینه ها خودبه خود خذف می شوند. ولی اصل موضوع همچنان به قوت خود باقی است ؛ تغییر دكوراسیون آشپزخانه ، بیشترین بازده را برای سرمایه گذار خود به ارمغان می آورد چراكه صاحبخانه می تواند به سلیقه ی خود آن را طراحی و اجرا كند ؛ شاید همسر شما مایل باشد دسته جمعی و روی یك میز ناهارخوری بزرگ ، شام و ناهار را صرف كنید ؛ و شاید مایل باشد با توجه به سن و تعداد اهالی خانواده ، چیدمان كابینت های آشپزخانه را تغییر دهد. نقطه ی شروع كار برای هر آشپزخانه ای ، كابینت های آن است چراكه نمای ظاهری آشپزخانه عمدتا به كابینت ها بستگی پیدا می كند. كابینت های آشپزخانه باید به صورتی طراحی شوند كه نیازهای ویژه ی مصرف كننده ی آن را برآورده كند. یعنی اینكه آیا شما به عرقیات سنتی علاقه دارید و تعداد زیادی از شیشه ی پر از این نوع مایعات را در خانه نگه می دارید و یا اهل پخت كیك های خانگی هستید ، یا عیالوار بوده و نوه و نتیجه ها در خانه تان رفت و آمد می كنند ، هریك از اینها تاثیر زیادی در طراحی و چیدمان آشپزخانه می گذارد. به هر حال برای هر نیازی ، انواع مختلف كابینت ها و لوازم جانبی موجود است.
نخستین نكته در انتخاب كابینت این است كه چه نوع كابینتی بهترین كارآیی را برای كاربرد ویژه ی شما دارد. بطور كلی می توان كابینت ها را از حیث سفارشی بودن و قیمت به 3 دسته طبقه بندی كرد:

كابینت های معمولی
اندازه و شكل این كابینت ها مطابق استانداردهای متداول است. چون ابعاد قطعات این نوع كابینت ، استاندارد است و تقریبا بصورت پیش ساخته وجود دارند ، معمولا اگر سفارشی از این نوع ، به كارگاهی برسد ، همان روز و یا حداكثر ظرف چند روز نصاب می تواند آن را برای مشتری نصب كند. ابعاد و اندازه ها و همچنین شكل و حالت این نوع كابینت كاملا محدود است ؛ ولی نقطه قوت این نوع كابینت ها در قیمت رقابتی آنهاست كه برای همه مناسب است.

كابینت های نیمه سفارشی
در این نوع كابینت ها ، مشتری می تواند از بین دو گزینه ی اندازه و شكل ، یكی را با توجه به بودجه و موقعیت آشپزخانه اش انتخاب كند. معمولا این نوع كابینت را پس از آن كه سفارش به كارگاه رسیده باشد می سازند و قطعات آن را بصورت از پیش ساخته آماده نمی كنند ؛ از این رو ، زمان آماده سازی این نوع كابینت بیشتر از كابینت های معمولی خواهد بود. وجود چند گزینه ی شكل و اندازه در این نوع كابینت ها باعث می شود مشتریان امكان انتخاب بیشتری داشته باشند ؛ ولی از طرف دیگر ، به دلیل اعمال نظر مشتریان در انتخاب شكل و اندازه ی دلخواه ، قیمت بالاتری نیز دارند.

كابینت های سفارشی
این نوع كابینت ها ، دست ساز بوده و تقریبا به هر شكل و حالتی كه مشتری مایل باشد در می آیند. یك گوشه یا فضای بد شكل با ابعاد نامتعارف در آشپزخانه ی شما ممكن است با كابینت های معمولی و نیمه سفارشی همخوانی نداشته باشد ، ولی كابینت سازان سفارشی تقریبا با هر شكل و حالتی می توانند كار كنند و نقطه نظرات شما را برآورده كنند.البته از طرف دیگر باید گفت كه این نوع كابینت ها گران ترین نیز می باشند ؛ البته قیمت نهایی آن با توجه با اندازه ، مواد مصرفی و گزینه های انتخابی ، متغیر خواهد بود. زمان ارسال و نصب سفارش نیز با توجه به برنامه ی كاری كابینت ساز متفاوت خواهد بود.

ملحقات و لوازم جانبی بكار رفته در كابینت ها
اینك بیایید كمی بر روی ملحقات و لوازم جانبی آشپزخانه صحبت كنیم. همانطور كه انتظار داریم ، كابینت های سفارشی ، دامنه ی گسترده ای از انواع ملحقات و لوازم جانبی را ارایه می دهند. ولی این بدان معنا نیست كه كابینت های معمولی ، هیچگونه لوازم جانبی ندارند ، بلكه با نصب انواع قفسه ، سینی ، كشو و غیره به كابینت های معمولی می توان كارآیی آنها را تا حدود زیادی افزایش داد.

یراق آلات بكار رفته در كابینت ها
یراق آلات زیبا همچون طلا و جواهر آلات تزئینی هستند كه آدمی برای زیبایی به خود می آویزد. حتی ساده ترین كابینت های معمولی نیز با استفاده از قفل و دستگیره های زیبا و جالب توجه ، نمای خوبی پیدا می كنند. یراق آلات در واقع وظیفه ای دوگانه برعهده دارند: نخست انجام وظیفه محوله و دوم افزودن زیبایی به كابینت. توجه داشته باشید كه یك دستگیره بسیار زیبا و ظریف كه در عمل ممكن است از فرط ظرافت بشكند ، به هیچ كار نمی آید چراكه نخواهد توانست وظیفه ی محوله كه همانا باز كردن درب قفسه یا كشوهای كابینت است را انجام دهد.
یراق آلات مخصوص نیز وجود دارد كه برای افرادی با نقص عضو و یا محدودیت فعالیت های فیزیكی ساخته شده است.

انتخاب پیشخوان آشپزخانه
وقتی تصمیم گیری بر روی نوع كابینت مناسب انجام شد باید پیشخوان نیز انتخاب كرد تا آشپزخانه تكمیل شود. جنس مصرفی و قیمت انواع پیشخوان ها متفاوت است و ممكن است حتی تركیب بندی كلی آشپزخانه ایجاد كند جنس پیشخوان از بیش از یك ماده ساخته شود.

میزان دشواری: تقریباً چالش انگیز
مدت زمان مورد نیاز: متفاوت

و اما این كار را چگونه انجام دهیم:

1- طرح اصلی آشپزخانه خود را بررسی كنید و به نحوه زندگی و عادات آشپزی خانوادگی توجه كنید. به وسایلی كه باید در كابینت ها جای بدهید و لیستی از كلیه لوازم خانگی كوچكی كه دارید نیز تهیه نمایید.

2- بد نیست نظر یك متخصص ، طراح داخلی آشپزخانه ، و یا یك معمار را نیز جویا شوید تا ببینید بهترین انتخاب شما چیست.

3- هر چقدر مواد به كار رفته بهتر باشند و نحوه ساخت ظریف تر باشد ، بالطبع هزینه شما نیز افزایش پیدا می كند.

4- كابینت هایی با روكش لمینت یا ترموفویل هم از نظر تمیز كردن راحت تر هستند و هم قیمت مناسبی دارند و نسبت به چوب بلوط و افرا كم هزینه تر هستند ، اما باید توجه داشته باشید كه به همان نسبت عمر آنها نیز كمتر است. در زمان خرید برگه گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز مطالعه كنید تا یك دید كلی نسبت به .

5- عمدتاً فروشگاهای كابینت نمایشگاهایی را برای عرضه محصولات خود در نظر می گیرند. می توانید از نمونه هایی كه در نمایشگاه ها قرار داده شده دیدن فرمایید تا ببینید پس از چند سال آیا كیفیت و شكل اولیه خود را حفظ می كنند یا خیر.

6- انواعی از كابینت ها را انتخاب كنید كه ظرفیت نگه داشتن وسایل سنگین را در طبقات مختلف خود داشته باشند. برای ایده گرفتن نسبت به این مطلب كه چه رنگ و چه جنسی را انتخاب كنید نگاهی به آشپزخانه های اطرافیان خود بیندازید تا انتخاب صحیحی داشته باشید. و اگر كابینت های كهنه شما قابل استفاده هستند می توانید تنها روكش روی درب های آنها را عوض كنید و سایر قسمت ها را رنگ بزنید و مجدداً از آنها استفاده كنید.

7- كشوهای كابینت مورد نظر خود را چك كنید و مطمئن شوید كه تا آخرین حد بیرون می آیند و بستن آنها نیز را حت است. یك كشوی استاندارد باید درون خود چیزی در حدود 35 كیلوگرم وسیله جای بدهد و درب آن به راحتی بسته شود.

8- به داخل كابینت ها هم توجه كنید ، برخی از سازنده ها فقط از روكش های مرغوب استفاده می كنند و در داخل از متریال نامرغوب استفاده می كنند. موقع تحویل حتماً درهای كابینت را باز كرده و نگاهی به داخل آن بیندازید

 
منبعwww.eforosh.com
 

Lauren Blakely Unzipped ebook
جمعه 23 آذر 1397 07:37 ق.ظ
Hiya! I know this is kinda off topic nevertheless I'd figured I'd ask.
Would you be interested in trading links or maybe
guest writing a blog article or vice-versa?
My website goes over a lot of the same topics as yours
and I think we could greatly benefit from each other.
If you happen to be interested feel free to shoot me an e-mail.
I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 03:42 ب.ظ
سلام این نوع از موضوع نیست اما من تعجب می کنم که آیا وبلاگ ها از WYSIWYG استفاده می کنند
ویراستاران و یا اگر شما باید به صورت دستی با HTML کد کنید.
من بلافاصله شروع به وبلاگ میکنم، اما هیچ تخصص coding ندارم
من می خواستم از کسی که تجربه دارد راهنمایی کنم.
هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
rope racers cheats
شنبه 5 اسفند 1396 09:23 ب.ظ
تلاش خیره کننده وجود دارد. پس چه اتفاقی افتاد؟ با تشکر!
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی
چهارشنبه 10 آبان 1396 04:43 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
آموزش آشپزی
شنبه 8 مهر 1396 11:33 ب.ظ
ممنون از سایت خوبتون
foot problems
شنبه 25 شهریور 1396 09:02 ق.ظ
I am not sure where you're getting your info,
but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for great info I was looking for this information for my mission.
Can Pilates make you look taller?
جمعه 13 مرداد 1396 12:38 ب.ظ
Good site you've got here.. It's difficult to find
quality writing like yours nowadays. I truly appreciate
individuals like you! Take care!!
Foot Problems
چهارشنبه 11 مرداد 1396 02:52 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I will be waiting
for your next write ups thanks once again.
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 07:27 ق.ظ
This is my first time go to see at here and i am truly impressed to read everthing
at alone place.
تدارکات صنعتی آپـــــادانـــــا
سه شنبه 9 شهریور 1389 06:53 ب.ظ
با عرض سلام وبلاگ عالی و زیبائی دارید

در صورت تمایل وبلاگمان را با نام تدارکات صنعتی آپـــــادانـــــا لینک کنید

وبه ما نیز اطلاع دهید تا وبلاگ تان را لینک کنیم

ادرس وبلاگ: www.TS-APADANA.blogfa.com

در ضمن شما میتوانید در صورت تمایل برای تبادل لوگو نیز به ما اطلاع دهید

با تشکر

سعید اسکندری
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : masoud jafarzadeh

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما مطالب این سایت مفید بوده ؟نویسندگان